ONLINE KURZY ZDARMA

Toto jsou aktuálně dostupné lekce, jejichž počet pravidelně rozšiřujeme.

Náš mentorský program aktuálně obsahuje

0
webinářů
0
minut obsahu

Bonusové webináře jsou vytvořené jako doplněk k lekcím a konkrétním tématům. V každém měsíci vysíláme celkem 2 živé webináře na konkrétní téma z oblasti fyzioterapie a rehabilitace malých zvířat. Pokud členové vysílání nestihnou, nevadí - webináře jsou uložené v sekci mentorského programu a webinář si mohou kdykoliv znovu pustit.

 • 1
  Nejčastější zranění hrudní končetiny u psích sportovců
  Akutní zranění vs. chronická zranění. Řešení akutních traumat. Příklady příznaku zranění kloubů, vazů a šlach, svalů. Zranění šlachy bicepsu (dvouhlavého svalu pažního). Zranění šlachy supraspinatus. Nestabilita ramenního kloubu. Osteochondrosis dissecans (OCD). Karpální zranění.
 • 2
  Nejčastější zranění pánevní končetiny u psích sportovců
  Pokračování nejčastějších zranění, se kterými se setkáváme u psích sportovců. Tentokrát se však budeme věnovat pánevní končetině a středu těla (iliopsoas komplexu).
 • 3
  Jak moc mohu zatěžovat své štěně
  Proč je štěně tak zranitelné? Kdy můžeme začít s výcvikem? Jak se štěněti věnovat, aby se z něj stal sportovec? Můžeme se štěnětem cvičit dog fitness? Od jakého věku můžeme štěně více zatěžovat, případně se naplno věnovat sportovní disciplíně?
 • 4
  Trénink mladých sportovců
  Účinnost základního tréninku u mladého psa pro budoucí sportovní kariéru. Jsou sportovní výkony psů pouze o psech? Nebo se na nich podílí i samotný výkon psovoda? Jaké jsou vývojové fáze sportovce? Cvičení pro rozvoj pohybových dovedností. Komunikace psovoda se psem.
 • 5
  Stručný přehled neurologických onemocnění
  Nejčastější neurologické onemocnění, se kterými se můžeme setkat. Lze rozeznat ortopedický problém od neurologického? Co dělat, pokud se u vašeho psa objeví známky neurologického onemocnění. Rehabilitace neurologického pacienta.
 • 6
  Výhřez meziobratlové ploténky u psa
  Co je to výhřez meziobratlové ploténky (jak onemocnění vznikne). Jak se dá VMP léčit? Co je to ztráta hluboké citlivosti. Co by měli majitelé před léčbou vědět a o čem se nemluví? Jak vypadá rehabilitace pacienta po VMP.
 • 7
  Rehabilitace pacienta po ruptuře předního zkříženého vazu
  Definice onemocnění (co je to ruptura předního zkříženého vazu). Nejčastější příčiny onemocnění (jak vzniká akutní a chronická příčina onemocnění). Možnosti léčby (konzervativní vs. chirurgická léčba, jaké jsou výhody a nevýhody dané léčby). Rehabilitace pacienta (rhb pacienta po chirurgické léčbě - jak vypadá rehabilitační plán, které cvičení mohou majitelé se psy provádět doma (včetně názorných ukázek). Odpovědi na vaše otázky.
 • 8
  Fascie - největší smyslový orgán pohybového aparátu
  Co jsou to fascie a kde se v těle nacházejí. Jaká je funkce fascií, čemu svalům napomáhají a jaké mají schopnosti. Fasciální vrstvy - kolik a jakých vrstev fascií je. Patologické procesy fascií - omezení funkcí svalu, zkracování fascií, patologická kontrakce myofibroblastů, zvětšení mocnosti (ztluštění) fascie. Terapie fascií - v čem spočívá léčba, jak můžeme ošetřit fascie doma - předvedeme názorné ukázky "jak na to". Odpovědi na vaše otázky.