Jsem veterinární fyzioterapeut s mezinárodní certifikací

 

"Na mých pacientech mi záleží. Zakládám si na citlivém a individuálním přístupu k mým pacientům a jejich majitelům. Má práce je mým koníčkem, je mým životním posláním."

Stephanie Mach, CCBW

Dětský sen, který se stal skutečností

Jmenuji se Stephanie Mach...

a svůj vztah ke zvířatům jsem si budovala už od útlého věku. Rodiče mě vedli ke sportu, takže v jednu chvíli jsem to propojila s láskou ke zvířatům a jezdila jsem na koních. A právě kvůli nim jsem šla na střední veterinární školu. Mým snem bylo stát se veterinární lékařkou a založit vlastní klinickou praxi. Tehdy jsem ještě netušila, že se mi to opravdu skoro splní. 🙂

Vystudovala jsem SOŠ Veterinární v Hradci Králové...

jejíž studium jsem v roce 2011 úspěšně zakončila státní maturitní zkouškou. O zaměření na veterinární fyzioterapii jsem začala přemýšlet ve chvíli, kdy se můj otec potýkal s nepříjemným onemocněním částečně vyhřezlé meziobratlové ploténky a přestal chodit. Zpět na nohy ho postavila až správná rehabilitace. To mě vedlo k myšlence o aplikování rehabilitací u zvířat. Rozhodla jsem se proto absolvovat studium na Writtle University College ve Velké Británii. Univerzitu zastřešuje společnost Caninology.

Jsem nesmírně šťastná, že se mi jako první v ČR, podařilo získat mezinárodní licenci CCBW...

(Caninology Canine Body Worker), jež mě opravňuje společně s mým středoškolským veterinárním vzděláním vykonávat práci fyzioterapeuta psů nejen u nás, ale i ve světě. Učila mě uznávaná doktorka a psí fyzioterapeutka působící v Německu, paní Dr. Sabine Mai. Tím ovšem mé vzdělávání zdaleka neskončilo. V roce 2018 jsem splnila podmínky k přijetí a stala se řádnou členkou  "ASOCIACE FYZIOTERAPIE A REHABILITACE ZVÍŘAT ČESKÉ REPUBLIKY Z.V."

Začátkem roku 2018 mě oslovila ředitelka školy SOŠ Veterinární v Hradci Králové a nyní vzdělávám studenty střední školy ohledně veterinární rehabilitace v rámci jejich odborné praxe. Aktuálně si dodělávám další mezinárodní certifikaci CCRP pod záštitou University Tenessee, USA.

Osobně se specializuji na:

  • Sportovní fyzioterapie
    komplexní vyšetření pohybového aparátu a péče o něj, kondiční příprava sportovce, výživa sportovce, péče o štěňata, dog fitness

Ke sportovní fyzioterapii mám nejblíže. Sama se se svými psi aktivně věnuji sportovním disciplínám ringových sportů a služebnímu výcviku. Zároveň se se svou nejmladší malinou účastním závodů v canicrossu a bikejöringu.