Jsem veterinární fyzioterapeut se specializací na fyzioterapii a rehabilitaci malých zvířat.

Klára Týčová

Má cesta k veterinární fyzioterapii

Už odmala jsem si ke zvířatům tvořila velice pozitivní a láskyplný vztah...

Každé prázdniny jsem jezdila k příbuzným pomáhat na statek. Doma jsem chovala křečky a osmáky, ale více mě to táhlo ke psům a později i ke koním. Vždy bylo mým snem pomáhat zvířatům a ze všech možností se mi nejvíce zalíbila fyzioterapie zvířat, se kterou jsem se poprvé setkala u koní u nás ve vsi.

Vystudovala jsem Gymnázium v Jaroměři...

a rozhodla se jít studovat na Českou zemědělskou univerzitu obor zootechnik. Na konci prvního ročníku jsem si uvědomila, že v tomto oboru nechci pracovat a ztratila jsem smysl a motivaci ve studiu pokračovat. Po tomto neúspěchu jsem se rozhodla absolvovat kvalifikační kurz u Stephanie Kašparové, CCBW, a získala tak certifikát VETERINÁRNÍ FYZIOTERAPEUT a tím jsem si splnila svůj sen.

Do budoucna se tomuto oboru chci věnovat na 100%...

a vzdělávat se i na jiných úrovních. Jak jsem se již zmínila, práce se zvířaty je pro mě splněný sen. Je to nejen práce, ale místo, kam si chodím odpočinout, načerpat síly a zároveň pomáhat zvířatům. To, že můžu spojit příjemné s užitečným, je pro mě neuvěřitelně velká přidaná hodnota.

Aktuálně si rozšiřuji své vzdělání pod záštitou University of Tennessee, USA kurzem CCFT (Certified Canine Fitness Trainer).

Osobně se specializuji na:

  • Sportovní fyzioterapie
    komplexní vyšetření pohybového aparátu a péče o něj, kondiční příprava sportovce, péče o štěňata, dog fitness
  • Ortopedie
    rehabilitace po chirurgickém ošetření, konzervativní léčba, řešení chronických potíží