Jsem veterinární lékařka se zaměřením na veterinární rehabilitaci
a fyzioterapii zvířat

MVDr. Eva Zubalová

Od veterinárního lékařství k fyzioterapii zvířat

Jmenuji se Eva Zubalová...

Již od svého útlého dětství jsem prakticky vyrůstala mezi zvířaty. Velký podíl na vzniku mého osobního vztahu k nim, měl můj otec, který je taktéž veterinárním lékařem. Velmi často jsem proto jezdila na "výlety" ke zvířatům právě se svým tatínkem a chtěla pak pokračovat v jeho šlépějích. 

Vystudovala jsem gymnázium v Pardubicích...

a následně Veterinární a farmaceutickou univerzitu v Brně. Po úspěšném získání titulu veterinárního lékaře jsem pracovala na veterinárních klinikách v Hradci Králové a v Pardubicích. V tomto období jsem získala čtyřletou praxi ve veterinárním lékařství, především v oblasti interní medicíny.
Už tehdy jsem si všímala, že u nás bohužel chybí komplexní a kvalifikovaná péče v oblasti veterinární rehabilitace a fyzioterapie, avšak tehdejší doba a aktuální trendy nedovolovaly hlubší vzdělávání v této oblasti.

Bohužel mě veterinární praxe přestala naplňovat...

a na chvíli jsem přijala místo učitele na Střední veterinární škole v Hradci Králové. V roce 2016 jsme se s manželem a našimi dětmi rozhodli odjet do Irska, kde jsme žili přes dva roky. Na toto období velmi ráda vzpomínám.

Nyní žiji se svou rodinou opět v Hradci Králové a společně se Stephanii Kašparovou, CCBW a Klárou Týčovou, vytváříme tým veterinárních fyzioterapeutů, kteří se spolu navzájem vzdělávají a snaží se svým čtyřnohým pacientům dát tu nejlepší možnou péči.

V součnasnosti si rozšiřuji své vzdělání pod záštitou University of Tennessee, USA kurzem CCRP (Certified Canine Rehabilitation Program).

 

Osobně se specializuji na:

  • Neurologie
    péče o neurologické pacienty (po chirurgické i konzervativní léčbě), rozvoj spinální chůze, řešení kompenzací, atd.
  • Geriatrie
    péče o geriatrické pacienty, řešení kompenzací, snížení chronické distability, zlepšení psychického a funkčního stavu pohybového aparátu