Nabízené služby

Rehabilitacemi neurologických a ortopedických pacientů, sportovní fyzioterapie, péče o gerontologické pacienty

Hydroterapie - fyzikální terapie, která zvýší kondici vašeho psa

Hydroterapie, nebo taktéž aquaterapie, je fyzikální metoda, která je založená na pohybu psa ve vaně, která je vybavena běžeckým podvodním pásem. Voda psa nadnáší a tím mu usnadňuje pohyb. Odpor vody zároveň zintenzivňuje posilování svalových partií, které jsou oslabené nebo méně využívané.

Kdo koho jsou kondiční tréninky vhodné:

 • Psí sportovci
  Kondiční trénink využijí psí sportovci ať už v době intenzivní přípravy do soutěží nebo v době odpočinku tak, aby nevyšel pes z úplné fyzické kondice. Návrat do intenzivní zátěže bude kratší a zmenší se riziko zranění v důsledku náhlého přetížení.
 • Výstavní psi
  Pokud chcete zlepšit rozsah a celkovou dynamiku pohybu vašeho psa na výstavách, jsou kondiční tréninky vhodné i pro vás.
 • Psi trpící nadváhou
  V případě, že by potřeboval váš pes nějaké to "kilíčko" shodit, je hydroterapie nejšetrnějším a zároveň neúčinnějším způsobem, jak efektivně dosáhnout požadovaného zhubnutí. Pes se díky vodě krásně nadnese a následně nezatěžuje pohybový aparát, jako při běžné chůzi. V pokročilejší fázi pes zároveň chodí proti odporu vody, což podporuje zvýšení kondice a celkové prokrvení psa.
 • Feny po porodu
  Feny po porodech mívají obecně oslabené svaly, uvolněné pánevní dno a břišní stěnu. Hydroterapie má pozitivní účinky na celý pohybový aparát a dokáže právě oslabené svalové partie šetrně a rovnoměrně posílit tak, aby jste se mohli co nejdříve vrátit k předchozí sportovní aktivitě nebo do běžného režimu.

Pro koho kondiční tréninky vhodné nejsou:

 • Neurologičtí a ortopedičtí pacienti, psí senioři, psi bez diagnostiky pohybového problému, atd.
  Kondiční tréninky jsou určené pouze pro zdravé psy bez pohybových problémů. Pro tyto pacienty jsou určené naše odborné rehabilitace.